Görme Engelliler

Hakkında

 
Kurum Kodu : 725720
Kurum Adı : Nurettin Ersin Ortaokulu
Telefon : 0 312 245 31 63
Faks : 0 312 244 31 32
WEB Adresi : http://nurettinersinoo.meb.k12.tr
Adres : Erler Mahallesi Lojmanlar içi. EtimesgutANKARA

VİZYON
En değerli sermayemiz olan zaman, durup hiç kimseyi beklemeyecektir. Zamanı doğru kullanan ve geleceğini planlayanlar, başarıya ulaşma yolunda emin adımlarla ilerleyebileceklerdir. Rotasız geminin yardımcısı rüzgar olamayacağına göre, Nurettin Ersin İlköğretim Okulu olarak bu çalışmamızla rotamızı belirlemeye çalıştık. Toplumsal yaşantı içerisinde tanınan ve var olan, eğitim-öğretim anlamında tercih edilen, sosyal-kültürel yanı zengin, milli ve manevi yönü güçlü, çağın gereksinimlerine ve iç-dış paydaşlarının beklentilerine cevap verebilen, teknolojiyi hayat tarzı içerisinde her daim var kılan, demokratik anlayışla taçlandırılmış yapıya sahip Nurettin Ersin İlköğretim Okulu olma amacındayız. Biliyoruz ki; hepimizin özlem duyduğu bir Nurettin Ersin İlköğretim Okulu’nu var edebilmek ve onun devamını sağlamak bizlerin elindedir. Bu özlemimizi gerçekleştirmek için bizler, “BİZ” olarak varız.

MİSYON
Ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkaracak eğitim ve öğretim etkinliğinin bir parçası olarak hizmetin yürütüldüğü çevrede, eğitim, bilim ve kültür merkezi olmak. TEMEL DEĞERLERİMİZ Eğitim – öğretimde güncel ve doğru bilgiyi kullanmak. Eğitim – öğretimde teknolojiden yararlanmak. Zamanın etkin kullanımını sağlamak. Her bireyi kendimiz kadar değerli görmek. Milli değerleri temel almak ve kültürel, düşünsel ve inançsal farklılıklara, toplumun gelenek ve göreneklerine saygılı olmak ve sahip çıkmak. Atatürk ilke ve inkılaplarını doğru anlamak, anlatmak ve uygulamak. Öğrenci başarısını, çocuk-okul-aile işbirliği içerisinde geliştirmek. Özgür irade sahibi, kendi sınırlarını bilen, herkesi en az kendisi kadar değerli gören, ben olmaktan çok biz olma bilincine sahip; bilgili, kültürlü, teknolojiyi iyi kullanan, çevresi ve kendisi ile barışık; ülkesine, milletine faydalı-hayırlı öğrenciler-bireyler yetiştirmek.

BAŞARILAR
SBS BAŞARILARIMIZ 2009 – 2010 Eğitim Öğretim Yılı SBS, 418 Kümülatif Ortalamayla, 7. ve 8. Sınıflar ilçe 1.’si 2008 – 2009 Eğitim Öğretim Yılı SBS 6,7 ve 8. Sınıflar ilçe 1.’si ve Ankara 6’.sı 2007 – 2008 Eğitim Öğretim Yılı SBS 6,7 ve 8. Sınıflar İlçe 1.’si ve Ankara 4.’sü MEZUN ÖĞRENCİLER BAŞARI YÜZDESİ 2009 – 2010 Eğitim Öğretim Yılı % 90 2008 – 2009 Eğitim Öğretim Yılı % 54 2007 – 2008 Eğitim Öğretim Yılı % 77

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

KURUM BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli : Doğalgaz-Kalorifer
Öğretim Şekli : İkili Öğretim
Ders Başlama ve Bitiş Saati : Başlama: 07.10 Bitiş: 12.50
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi :

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İl merkezine uzaklık: 19 km İlçe merkezine uzaklık: 5 km
Ulaşım : Ankara merkezden ve Etimesgut merkezden okulumuza çok sık aralıklarla otobüs ve minibüslerle ulaşım sağlanabilmektedir.
Yerleşim Yeri Bilgisi : Lojmanlar içi